Koronawirus - materiały informacyjno-edukacyjne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

11 maja 2020

Pytania i odpowiedzi

W związku ze sprzedażą żywności na wynos - czy można jeść na ulicy?

Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Nie zawiera on odstępstw dotyczących spożywania posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia maseczek. Aktualnie przepisy nie zabraniają prowadzenia działalności gastronomicznej „na wynos”, ale mając na uwadze, że koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, jedzenie posiłków kupionych na wynos powinno następować w domu.

 

10 maja 2020

Bądź odpowiedzialny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Można to robić za pomocą: maseczki, przyłbicy , odzieży lub jej części.

31 marca 2020

Błędny termin kwarantanny dla osób powracających z zagranicy

UWAGA

Wprowadzeniem  i modyfikacją  danych w systemie  EWP zajmuje się Wydział Spraw Obywatelskich Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W przypadku pytań co do  błędów w kartach  lokalizacyjnych, mnależy kontaktować przez e-mail: wso@mazowieckie.pl   przesyłając wszystkie dokumenty potwierdzające błędne wskazanie na kwarantannę lub błędny termin kwarantanny. Dodatkowo do dyspozycji pozostaje numer telefonu: 22 695 66 01 lub 22 695 66 02.

Wydział Spraw Obywatelskich, jest właściwy do nanoszenia zmian w kartach lokalizacyjnych osób przekraczających granicę w woj. mazowieckim (czyli na lotnisku). Pozostałe osoby przekraczające granicę w innym województwie kierują swoje zapytania do Urzędu Wojewódzkiego właściwego województwa (tego, w którym przekroczyły granicę).

5 maja 2020

Porady dla osób w kryzysie psychicznym

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie przy ul. Daniłowskiego 31,
świadczy teleporady dla dzieci, młodzieży i ich rodzin w sytuacja kryzysu psychicznego związanego z sytuacją pandemii koronawirusa.

Kontakt telefoniczny do Centrum: 536 777 251 oraz 530 777 875

Powyższe usługi świadczone są  bezpłatnie.